LISTOPAD U ORLÍKŮ

,,SVIŤ SVĚTÝLKO, SVIŤ,,

V prvním listopadovém týdnu 2.11.-6.11.2020 jsme se věnovali tématu ,,Sviť světýlko, sviť,,. Děti si vyráběly lucerničky z podzimních lístků, které si samy nasbíraly na naší zahradě a dozvěděly se, že oheň dokáže být dobrý sluha, ale zlý pán.

Během měsíce listopadu budeme provádět diagnostiku dětí, která se dotýká rozumových a poznávacích schopnosti a dovednosti, sebeobsluhy, hrubé a jemné motoriky a sociálních dovedností.

NA SVATÉHO MARTINA

V dalším listopadovém týdnu jsme se věnovali tématu ,,Na svatého Martina,,. Děti se dozvěděly tradice a zvyky, jako například,, svatomartinské rohlíčky,, které jsme si zkusili upéct a také ochutnali. Děti se seznámily s pranostikou na svatého Martina kouřívá se z komína..... Tvořili jsme koníky a vyhlíželi, jestli na něm svatý Martin přijede.

TAJUPLNÝ ŽIVOT LESA

Téma by mělo dětem přiblížit prostředí a význam lesa v podzimním období, mohly pozorovat a užívat si postupné změny na naší zahradě, které s sebou přináší podzim. Děti se dozvěděly, jak se mají v lese chovat a jak se příroda připravuje na zimu. Využívání zahrady a přírodních materiálů nejen ke hraní, ale také ke vzdělávání. Výlet do lesa jsme spojili s krmením pro zvířátka a prozkoumali jsme tajuplný les....