LISTOPAD U ORLÍKŮ

06.12.2022

Listopad byl plný překvapení. Ve třídě byla tajemná krabice, ve které se nacházelo každý týden nějaké překvapení. V prvním týdnu děti našly dýni a svíčku - uhodly správně, že tento týden bude o Halloweenu a Dušičkách. Jeden den se školka proměnila ve strašidelnou, plnou pavučin a světýlek. Dokonce tady přišli i strašidla (děti a paní učitelky v kostýmu). Na Halloween jsme vykrajovali dýni, pekli prsty (z lineckého těsta) a museli jsme různými úkoly porazit zlou pavoučnici, abychom se dostali k pokladu. Druhý týden našly děti v krabici koně, aby mohl přijet Sv. Martin na bílém koni, který přijel jiný den a my si užili první sníh. Navštívila nás paní Slávka, která nám pomohla vyrobit vánočního anděla z keramiky. Abychom měli zdravé tělo, přijely za námi instruktorky z SVČ Fokus a zacvičily si s námi v tělocvičně. Na konci měsíce jsme se dostali do kouzelného světa pohádek - "Červená Karkulka" a "O Koblížkovi". Děti si prohlédly knihy, zahrály si divadlo a měly spoustu zajímavých aktivit. Jeli jsme do knihovny, kde nám četla pohádku paní knihovnice. Do školky nás přišli navštívit rodiče, kteří po obědě přečetli pohádku a za to moc děkujeme. Měsíc listopad nám rychle utekl a my už se těšíme na předvánoční čas, který nás čeká v prosinci.