LISTOPAD U PASTELEK

DUŠIČKY A DUCHOVÉ, MY SE DUCHŮ NEBOJÍME...

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali, co jsou dušičky a proč si je připomínáme. Zároveň jsme si zdobili třídu a areál školky na blížící se DUŠIČKY. Do výzdoby se zapojili opět rodiče (dlabání dýní, výroba duchů). Děti přicházely do školky v kostýmech. Činnosti a aktivity byly zaměřeny k tomuto tématu (malba na obličej, výzdoba třídy a strašidelné soutěže). Duchové světla - rej světelných duchů, vyhledávání kamarádů. Na závěr jsme si s dětmi zatančili a občerstvili strašidelným pohoštěním .

SVATÝ MARTIN NA ZIMU, VEZE BÍLOU PEŘINU

S příchodem blížící se zimy jsme si připomněli "SVÁTEK SVATÉHO MARTINA." S dětmi jsme si povídali proč se tento svátek slaví, pojídá se husa a pije víno. Tento příběh si děti zahrály v malém divadelním představení. S dětmi jsme společně upekli MARTINSKÉ ROHLÍČKY. Do školky za námi se svým poníkem Zuzankou zavítal pan Jaroslav Perútka a děti se mohly před mateřskou školkou povozit. Děti měly pro poníka Zuzanku nachystané jablíčka a suché pečivo. Tato akce se vydařila.

CO SI DNES OBLEČU?

S dětmi jsme v těchto dvou následujících týdnech povídali o tom, jak se v jednotlivých ročních obdobích oblékáme. Co nosíme v zimě, na jaře, v létě a na podzim. Prostřednictvím her a soutěží si děti procvičily oblékání (samostatnost, zručnost). Tyto aktivity byly účelné zejména u menších dětí. Pomalu jsme se začali připravovat na vánoční vystoupení, které bude bez účastí rodičů. Vše budou ale moci zhlédnout prostřednictvím videozáznamu.

FOTO ZDE