NÁMOŘNÍCI JSOU LASKAVCI!  

14.11.2023

13. listopadu se slaví světový den LASKAVOSTI a my jsme se rozhodli v tento den udělat radost jiným. Těm, kteří potřebují kolem sebe veselé barvy, naději a hlavně milé lidi s úsměvem na tváři jako jsou zdravotní sestřičky.

V rámci projektu JSEM LASKAVEC, který již sedmým rokem pořádá Nadace Lilie & Karla Janečkových, jsme se rozhodli malbou obrazů zpříjemnit prostory onkologického oddělení Nemocnice Agel Nový Jičín, a to jak zdravotním sestrám, tak samotným pacientům.

A děti se s velkým nadšením pustily do práce. Dle své fantazie míchaly barevné kombinace, využívaly strukturované válečky a další kreativní materiál jako barevný písek, třpytky, razítka a dřevěné výřezy. Společně jsme vytvořili 6 obrazů, které jsme právě na světový den laskavosti předali vedení a zdravotním sestrám Nemocnice Agel. Těší nás, s jakou radostí se děti do díla pustily a snaží se být laskaví nejen k sobě, ale také k lidem kolem sebe. Ať už jsou to pedagogičtí či provozní pracovníci naší mateřské školy nebo jim naprosto neznámí lidé.