PROSINEC A LEDEN U NÁMOŘNÍKŮ

16.02.2023

V prosinci jsme si povídali o čertech, udělali jsme si čertovský den a užili si tvoření. Také jsme se šli podívat na město, kde jsme viděli Mikuláše, Čerta a Anděla. Vytvářeli jsme baňky a různé ozdoby na náš stromeček, abychom si ho mohli ozdobit. Také jsme si povídali o hračkách, jejich významu a využití. Děti povídaly o svých oblíbených hračkách, se kterými si rády hrají. Postupně jsme si otevírali adventní kalendář a těšili se na Vánoce. Po novém roce jsme si povídali o ohňostrojích a jeho barvách. Dívali jsme se na největší ohňostroje světa a snažili jsme se je namalovat. Začátkem ledna jsme se přesunuli do pohádky. Pracovali jsme s knížkami i texty z pohádek. Děti si vybíraly oblíbené pohádky. Používali jsme loutky a maňásky, které jsme poté využívali. Vytvořili jsme společně velký královský hrad, který se nám moc povedl. Poslední téma měsíce ledna bylo zaměřené na náš strašidelný maškarní bál - My se noci nebojíme. Děti tvořily ozdoby a dekorace, malovaly duchy a také si vytvořily své vlastní talismany na krk. Na maškarní bál se děti oblékly do různých kostýmu a masek, soutěžily, tančily a dobře se bavily.