PROSINEC U BERUŠEK

22.12.2023


Měsíc prosinec je období Vánoc a vánočního času. A my jsme ho s dětmi odstartovali výrobou vánočních ozdob, které jsme šli pověsit na náměstí, kde byl stromeček pro naši školku.

Týden na to nás jako každý rok, přijel navštívit Mikuláš, čert a anděl. Děti jim zazpívali písničku, někteří uměli i básničku. A ani protentokrát si čert žádné dítě neodnesl. Hodný anděl dětem rozdal balíčky, a slíbili jsme si, že se budeme do dalšího roku snažit být zase hodní.

Naši třídu jsme si vyzdobili nejen vánočně, ale hlavně si nazdobili stromeček, který dělal parádu celý měsíc.

Předškoláci a středňáci měli možnost jet na odpolední výlet do Rožnova, kde pro ně byl připraven vánoční program. Mohli jsme ochutnat vánočku, perník a dostali jsme i výborný bylinkový čaj. Následující den jsme měli pro rodiče připravenou besídku i s tvořením. Každý z rodičů si odnesl krásný svícen.

Poslední týden před Vánocemi nás do naší třídy Berušek navštívil Ježíšek a přinesl dětem dárky pod náš krásný stromeček. Děti měly z dárků velikou radost. Myslíme, že tento měsíc byl velmi nabitý vánočním programem. Odnášíme si domů plnou hlavu dojmů a zážitků. 

Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce. Těšíme se na vás v Novém roce. :-)