PROSINEC U DELFÍNKŮ

22.12.2021

Poslední měsíc v tomto roce byl ve znamení očekávání. Nejprve se děti nemohly dočkat příchodu Mikuláše a jeho družiny, která u nich vzbuzuje každoročně zvědavost a trochu i obavy! Proto jsme se na něj připravili, naučili jsme se čertovské a andělské básničky a zahráli jsme si jak na čerty, tak i na andílky. A můžete hádat, co šlo dětem lépe? A to druhé očekávání bylo vánoční. Děti se každoročně na Vánoce moc těší, a aby jim to těšení lépe ubíhalo, vyráběly různé dekorace a obrázky, kterými jsme si vyzdobili naši třídu. Kromě tvoření jsme ale také cvičili, zpívali, poslouchali vánoční koledy, pekli jsme perníčky a užívali si sněhové nadílky na školní zahradě. V posledním týdnu před Vánoci jsme společně poseděli u svátečního stolu, povídali si o vánočních tradicích a rozkrojili jsme jablíčko. A nebyly by to Vánoce bez dárků! I naše třída dostala krásný společný dárek od Ježíška, za který mu moc děkujeme.

Krásné a spokojené Vánoce přejí Delfínci!