PROSINEC U MOTÝLKŮ

21.12.2020

V prosinci jsme u Motýlků prožili čas adventu. Udělali jsme ve třídě vánoční výzdobu, nazdobili stromeček, upekli cukroví, vyráběli dárečky. Přišel nás do třídy navštívit Mikuláš se svou družinou, kterým děti zazpívaly písničku a dostaly balíček. Trénovali jsme na vánoční besídku, kterou jsme pro rodiče natočili a poslali. V dalším týdnu za námi do třídy přišla paní vedoucí kuchyně Táňa a paní ekonomka Petra, které povídaly dětem o tradici pečení vánočky a ukazovaly dětem, jak se plete. Děti si to mohly také vyzkoušet a odpoledne sníst. Společně jsme s dětmi napsali dopis pro Ježíška, který jsme byli vhodit do schránky venku na zahradě a čekali. Další den nás navštívil Andílek, který popřál dětem krásné Vánoce, poptal se, co si děti od Ježíška přejí a obdaroval je sladkostmi. V posledním týdnu jsme už užívali vánoční pohodu a čekali na Ježíška, zda nám do školky něco nadělí. Děti se dočkaly a poslední den jsme si užili nadílku, cukroví a koledy.