PROSINEC U MOTÝLKŮ

22.12.2021

Měsíc prosinec nám začal návštěvou Mikuláše, čerta a andílka. Na zahradě mateřské školky děti zazpívaly písničky. Na oplátku dostaly sladký dáreček. Ve školce jsme si vyrobili velkého čerta a dokonce jsme měli i čertí peklo.

S dětmi jsme vyrobili vánoční ozdoby, kterými jsme ozdobili společný stromeček školky na náměstí, kde ještě děti shlédly betlém.

Jako každý rok jsme si s dětmi užili vánočních tradic. Od krájení jablíčka, pouštění lodiček, pečení cukroví po zapálení adventních svíček. Děti si nazdobily stromeček. Přišel Ježíšek a tento moment byl velmi krásný, dětem zazářily jiskřičky v očích. Zpívali jsme si koledy, ochutnali jsme námi napečené cukroví a užili jsme si den s novými hračkami.

Děti si pro rodiče nachystaly vánoční pásmo, které jsme natočili a předali. Jako dáreček rodičům přišel do schránky pohled s fotkou a přáním hezkých Vánoc a nového roku.

Rok 2021 jsme zakončili procházkou do Šenova u Nového Jičína, kde jsme se podívali na Betlém.