PROSINEC U MOTÝLKŮ

23.12.2022

V prosinci jsme se s dětmi těšili na příchod Mikuláše, čerta a anděla. Trénovali jsme pro ně písničku i básničky. Děti vyráběly čertí řetěz, čertíky ale i andílky. V pondělí 5. prosince jsme si ve třídě Motýlků uspořádali "čertí hrátky". Děti přišly v kostýmech, čekali nás soutěže, hry, tanečky ale taky příchod Mikuláše, který přišel děti navštívit na školní zahradu. Děti mu společně zazpívaly písničku a odnesly si sladkou odměnu. V dalších týdnech jsme se věnovali adventu. Povídali jsme si o vánočních tradicích, vyzkoušeli si pouštění lodiček ze skořápek, rozkrojení jablíčka i povídání nad adventním věncem. Děti tvořily a vyráběly vánoční výzdobu. Poctivě jsme trénovali na naši vánoční besídku. Děti napekly cukroví, perníčky a linecké, které potom slepovaly marmeládou. V dalším týdnu jsme se šli podívat do Žerotínského zámku, kde byl pro děti připraven vánoční program. Děti si vyrobily svou baňku, ozdoby na stromeček z medu a nazdobily si perníček. Dostaly čaj, vánočku a poslechly si příběh, jak se slavily Vánoce v dávných dobách. Ke konci měsíce jsme si už užívali vánoční pohodu, poslouchali koledy a povídali si o tom, jak moc už se těšíme na Ježíška.

Rychlá odpověď