PROSINEC U SLUNÍČEK

18.12.2022

A máme tady prosinec, měsíc těšení a čekání na Ježíška.Před Vánocemi nás ještě ve školce navštívil Mikuláš s andělem i čertem. Společně jsme mu na zahradě zazpívali, přednesli básničky a Mikuláš nás za to obdaroval dobrotami. Ve školce jsme si Mikuláše i čerta malovali a vyráběli z papíru řetězy pro čerta. Tancovali jsme jako čerti v peklíčku a pak už mohlo nastat to pravé vánoční těšení. Společně jsme si ve třídě nazdobili stromeček, napekli cukroví a nacvičili pro rodiče malé vánoční pásmo. To jsme jim předvedli na vánoční dílničce, kde jsme si s nimi vyráběli vánoční dárečky a ozdoby, kterými jsme pak společně ozdobili stromeček před naší školkou. Letos nám napadl i sníh, a to bylo pro nás spousty radosti. Alespoň jsme si mohli krátit předvánoční čekání bobováním a stavěním sněhuláků na zahradě. Aby nám čas rychleji utíkal, každý den jsme si otvírali náš adventní kalendář, poslouchali koledy a vánoční příběhy o Ježíškovi. V posledním týdnu jsme si také připomněly vánoční zvyky a tradice.

Popřáli jsme si krásné a klidné vánoční svátky a těšíme se na další, společný, nový rok.