ŘÍJEN 2023 U BARVIČEK

13.11.2023


V měsíc říjnu jsme si s dětmi povídali o změnách v přírodě na podzim. Děti si hrály a pracovaly s přírodninami, pozorovaly je lupou, pozorovaly je pod mikroskopem. Tvořily z kaštanů a žaludů. Děti malovaly, zpívaly, tančily- měsíc říjen si náležitě užily 😉.

V tomto měsíci jsme uspořádali dvě "školkové" akce. Nejprve jsme měli DÝŇOBRANÍ-děti společně s rodiči přinesli dobroty z dýní, které jsme všichni mohli ochutnat a vybrat tu, která nám chutnala nejvíce. Následovalo dlabání dýní. Kde mohli všichni projevit svou kreativitu a tvořivost.

Druhou akcí byla oblíbená DRAKIÁDA. I přes ne příliš zdařilé povětrnostní podmínky se povedlo drakům vzlétnout a děti si tak užily zábavu při běhání s drakem a touhou ho co nejdéle udržet na obloze. Pro všechny byl připraven teplý čaj a něco dobrého k zakousnutí.

V rámci projektu "LÁSKYPLNÉ TVOŘENÍ" jsme s dětmi vyrazili do denního stacionáře ProSenior Nový Jičín, kde děti spolu se seniory tvořily barevné domečky a užily si vzájemně velmi příjemné dopoledne.

V říjnu jsme zavítali do kina Květen na pohádku "Zoubková víla.

Proběhly také pravidelné akce jako je bruslení a návštěva solné jeskyně.

FOTO ZDE: