Říjen u Barviček

02.11.2022

Celé září jsme se připravovali a chystali, a hlavně těšili na cestu kolem světa a konečně jsme v říjnu mohli vyrazit. Takže jsme si nachystali naše pasy a hurá za dobrodružstvím. Našim cílem byla Asie. Jako první jsme přistáli v Indii. Ochutnali jsme místní koření, Povídali jsme si o zvířatech, která zde žijí. Společně jsme si vytvořili páva korunkatého, zahráli jsme si na indického slona, který lidem pomáhá s těžkým nákladem. Malovali jsme mandaly a cvičili jógu. Dokonce jsme poznali první div světa - Tádž Mahál. Naučili jsme se pár nových slov - bindi (tečka na čele žen a dívek v Indii, namaste - indický pozdrav.

Pozdravit umí děti i japonsky - "koničiva", to zvládly hned po příletu do Japonska. Tam si vyrobily vějíře, učily se jíst místo příborem hůlkama a dokonce ochutnaly místní pochoutku - sushi. Vyzkoušeli si japonské písmo. V Jordánsku děti objevily další div světa - tajné skalní město Petra s řadou paláců. V Tibetu jsme potkali obyvatele, kterým se říká nomádi a děti jim pomohly postavit jejich stany. Vyrobily praporky štěstí, na kterých vyjádřily svá přání svým nejbližším. Poslední cesta po Asii nás zavedla do Číny, kde nás čekala dlouhá cesta po třetím divu světa - Velké čínské zdi. A samozřejmě čínští draci. Udělali jsme si ve vestibulu školky výstavu draků, které děti tvořily s rodiči a společně jsme se potkali na Drakiádě.

Tento měsíc nás navštívila i paní s bílým švýcarským ovčákem Kairou, děti se dozvěděly, jak o pejsky pečovat, co potřebují, aby byli spokojeni, co jedí. Jak se zachovat, když potkáme cizího volně se pohybujícího psa a také viděly, co všechno pes umí, když je správně vycvičený.

Oslavili jsme společně narozeniny Darinky, Ondráška, Miiušky a Jindříška.