ŘÍJEN U DELFÍNKŮ

04.11.2021

V tomto měsíci jsme poznávali tajemství, které ukrýval proutěný košík. V něm se postupně objevovaly nejrůznější podzimní plodiny ze zahrádky a z pole. Ovoce a zeleninu jsme využili k tvoření, počítání, hraní a zkoumání, ochutnávali jsme ji a dozvěděli jsme se, proč je důležitá pro naše zdraví. Děti se také naučily o zelenině a ovoci nové básničky a písničky. Kromě ovoce a zeleniny jsme si rovněž povídali o typickém podzimním počasí a zvycích. Jedním z nich je pouštění draků, které jsme si letos užili i s našimi rodiči, kterým děkujeme za účast. Konec měsíce jsme strávili v nezvykle malém počtu, jehož příčinou byla vlna respiračních onemocnění. Děti se trošku bály, ale hlavně se zasmály a pobavily během povídání o tématu duchové a strašidla. Seznámili jsme se s tím, jak se slaví svátek Dušiček a jeho anglosaská varianta Halloween. Děti lepily legrační dýňové obličeje a společně jsme vydlabali dýňovou lucernu. Na konci týdne jsme hledali poklad, který nám hodní duchové ukryli na školní zahradě a během hledání jsme plnili různé úkoly a uspořádali bitvu ve spadaném listí. V říjnu oslavili narozeniny naši kamarádi Davídek a Bruník, kterým jsme popřáli a zazpívali narozeninovou písničku. Děti potěšilo divadelní představení s pohádkou "O Dášeňce" a poprvé jsme navštívili kino Květen.