ŘÍJEN U MOTÝLKŮ

02.11.2020

V říjnu jsme si u Motýlků povídali o ovoci a zelenině, zdravém životním stylu, halloweenu a dušičkách. S dětmi jsme upekli štrůdl s jablky a kinder čokoládkou, který nám na "štrůdlování" vyhrál první místo za svůj dokonalý tvar. V týdnu věnovaný zelenině si děti vyzkoušely, zda poznají zeleninu podle tvaru, vůně a chuti. Vyrobili jsme si zeleninový salát, kterým všem dětem moc chutnal. Nachystali jsme experiment, dali jsme některé druhy zeleniny do misek a pozorovali, co se bude dít. Po týdnu děti na zelenině pozorovaly lupou plíseň. Že se dá upéct sladká buchta se zeleninou? Ano, jednu takovou jsme si upekli "brownies s cuketou", dětem se povedla a byla výborná. Taky jsme si zahráli pohádky "O řepě" a "Budulínka". V dalším týdnu jsme si povídali o tom, proč je pro naše tělo důležitý pohyb a jíst zdravější potraviny, věnovali jsme se zdravotnímu cvičení. Poslední týden v říjnu jsme si povídali o dušičkách a měsíc zakončili "halloween párty".

FOTO ZDE