ŘÍJEN U MOTÝLKŮ

09.11.2022

V říjnu jsme si s dětmi začali povídat o podzimu, co se děje s přírodou, jak si zvířátka dělají na zimu zásoby a že ptáci začínají odlétat za teplem. Byli jsme na exkurzi v záchranné stanici v Bartošovicích, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací a viděli třeba vydru, sovy, veverky nebo orla. V dalším týdnu jsme si povídali o podzimních plodech, které zrají v zahradách a na poli. Vyzkoušeli jsme si práci na zahradě, jak se hrabe listí, povídali si o poli, jak se orají traktorem brambory. Povídali jsme si o šípkovém keři, který si děti vyrobily pomocí rozfoukávání tuže a otisku prstíků. Vyzkoušeli jsme si uvařit šípkový čaj, který jsme potom všichni ochutnávali a dětem moc chutnal. Povídali jsme si také o činnostech na podzim, které můžeme venku dělat, hlavně o pouštění draků a že není drak jako drak, ale může být taky ten pohádkový. S dětmi jsme byli pouštět draky na poli, kde se děti pořádně vyběhaly. V posledním týdnu jsme si povídali o ovoci a zelenině, proč je dobré ho jíst a že obsahuje spoustu vitamínů. Byli jsme na exkurzi v moštárně, kde jsme se dívali, jak se vyrábí mošt, který jsme potom mohli ochutnat, všem nám moc chutnal. Děti si odnesly velký zážitek.