ŘÍJEN A LISTOPAD U NÁMOŘNÍKŮ

01.12.2022

V měsíci říjnu jsme si povídali o znacích podzimu. S čím je podzim spjatý. Děti nám vymyslely spoustu zajímavých témat. Povídali jsme se o polích - co sklízíme na poli, jak se staráme o úrodu, jaké stroje můžeme vidět na polích. Nezapomněli jsme ani na dýně - děti nám donesly spoustu krásných dýní, jak okrasných, tak jedlých. Některé dýně byly i vydlabané na náš strašidelný den. Udělali jsme si přehlídku v kostýmech, donesli jsme si dobroty a celý den jsme soutěžili a hráli hry za doprovodu písniček. Zbytek týdne jsme si povídali o dušičkách a o našich blízkých. V listopadu nás čekala lesní zvířátka. Děti zajímaly sovy, lišky, veverky atd. Poučili jsme se, jak se máme chovat v lese a co máme donést zvířátkům. Na svatého Martina k nám do školky přijeli poníci a děti měly možnost se na nich projet. Měly z toho velkou radost. Jako poděkování děti donesly poníkům ovoce, a zeleninu. Také nás navštívil Martin na bílém koni, který přinesl dětem poklad a sníh. Zbytek měsíce jsme tvořili zvířátka, procvičovali jemnou motoriku a hráli pohybové hry.