SVATÝ MARTIN U KOŤÁTEK

11.11.2020

Dnes nás navštívil v mateřské škole svatý Martin na bílém koni, na kterého jsme se těšili. Přednesli jsme Martinovi hezkou básničku, zazpívali písníčku, která s mu moc líbila.

Už víme, že dříve se lidé v podzimním období scházeli v teple domova ke společným činnostem. Sv. Martin už od 13. století byl okázalým osvícením, při němž se peklo svatomartinské pečivo. I my jsme ochutnali voňavé rohlíčky plněné marmeládou a tvarohem, které upekla pro všechny děti v MŠ paní učitelka Růženka.

S Martinem na bílém koni jsme se setkali na školní zahradě, kde jsme zdolávali překážky, povozili jsme se na ponících, hledali jsme pro jeho koníka stříbrné podkovičky, které nám sv. Martin vyměnil za čokoládové.

Ani paní kuchařky na nás nezapomněly, k obědu nám připravily červené zelí, bramborový knedlík a místo husy kačenu. Bylo to moc dobré, opravdu. Téměř nic nezbylo.

FOTO ZDE