ÚNOR U BARVIČEK

ÚNOR VE TŘÍDĚ BARVIČEK

Také v únoru jsme s dětmi pokračovali objevovat svět. Tentokrát jsme doletěli do Severní Ameriky za indiány a poznávali jsme jejich život. Děti se naučily mnoho nových výrazů: bizon, oštěp, mokasíny, tomahawk, týpí, vigvam, lapač snů, totem … a další. Děti vyráběly lapač snů, čelenky, vymýšlely svá indiánská jména, naučily se indiánský taneček a poté ho předvedly na indiánském karnevalu, který se v únoru konal v restauraci Máj.

V Jižní Americe se děti seznámily s Brazílií a dozvěděly se o ní plno zajímavostí: obrovské vlny, růžoví delfíni, piraně, největší papoušek na světě a obrovská socha Krista Spasitele tyčící se nad brazilským městem Rio de Janeiro - socha je jedním ze sedmi divů světa. Děti chutnaly čokoládu z brazilského kakaa, brazilské banány, vyráběly valentýnský dáreček z brazilské kávy a vyráběly koberce.

Na závěr jsme v únoru navštívili radnici v Novém Jičíně a pozdravili pana starostu, který od nás dostal vyrobený dárek v podobě indiánské čelenky.

FOTO ZDE