ÚNOR U BERUŠEK

02.04.2024

Únor se u Berušek nesl ve znamení barev a zábavy. S dětmi jsme na velký den vyráběli dárečky pro rodiče. Vyrobili jsme si masky, kloboučky a ozdobné kytičky na ruku a učili jsme se tanečky a písničky. Celý karneval plný her, soutěží, tance a bohaté tomboly, si děti společně se svými rodiči, prarodiči a sourozenci moc užily. Stejně jako my!

Na náměstí V Novém Jičíně jsme se zapojili do masopustního průvodu. Děti se vyfotily s masopustními maškarami a také je čekala ochutnávka koblížku a korbačíku.

Tak jako každý měsíc, tak i v měsíci únoru jsme navštívili kino Květen, kde jsme viděli krásnou pohádku.

S předškoláky jsme v rámci příprav do první třídy navštívili Základní školu Komenského 66 v Novém Jičíně, kde pro nás byl připravený program a prohlídka. Děti si vyzkoušely, jaké to je sedět v opravdové lavici a popovídaly si s učiteli a budoucími spolužáky.

V tomto měsíci na nás čekala také exkurze do knihovny, jelikož jsme měli ve třídě téma "Čteme všichni, čteme rádi, knihy jsou naši kamarádi". Paní knihovnice nás provedla všemi úseky v knihovně a děti si mohly prohlédnout knížky, encyklopedie, časopisy. Měly také možnost se zeptat na to, co je zajímá.

Už se společně těšíme na březen!