ÚNOR U BROUČKŮ

01.04.2022

Měsíc únor jsme prožili v duchu zimních radovánek. Společným tématem byly zimní sporty. Poznávali jsme různé sportovní aktivity a přiřazovali k nim oblečení a ochranné pomůcky. Povídali jsme si o kráse zimního sportu, ale i o nebezpečí, které občas skýtá. Vyzkoušeli jsme si také vytvořit brusle z igelitového sáčku a v rytmu hudby jsme se proháněli po vytvořeném kluzišti. U vyrábění malých snowboardistů z nanukových dřívek jsme se všichni velmi nasmáli, později jsme si s nimi i vyzdobili šatnu.

Centra v tomto tématu byly velmi bohaté, od skládání písmen až po pokusy se sněhem. Nechyběly písničky, říkadla, hádanky a tanečky v zimní atmosféře. V další části měsíce jsme se rozdělili a každý z kamarádů trávil čas v jiné třídě z důvodu velké nemocnosti dětí a zaměstnanců.

Konec února jsme s napětím a radostí očekávali veselí masopustu. Tvořily se masky (kloboučky), které jsme hrdě nosili na slavnostním průvodu na náměstí našeho města. Dokonce jsme se stali aspoň na chvíli místní celebritou, protože nás natáčela televize Polar. Masopustní čas jsme nádherně vyplnili pečením koláčů z modelíny, tvořením jitrnic a vyráběním růžových prasátek. V centru hudby jsme se stali hudebníky hrající na skleničky. Taneček ,,Kalamajka" byl pro nás velkým zpestřením a zábavou. Určitě jsme také nemohli odmítnout pozvání od paní kuchařek do opravdové kuchyně, abychom zjistili, jak se smaží koblížky. Sliny se sbíhaly naprosto všem. Masopust jsme na závěr zakončili společnou akcí na školní zahradě, kde jsme si to všichni užili se vší parádou.