ÚNOR U DELFÍNKŮ

07.03.2023

I v zimě je třeba myslet na zdraví, proto jsme začátek měsíce února věnovali poznávání zimních sportovních disciplín a všeho, co k zimnímu sportu patří. Děti si tak uvědomily, jak je pro nás sport prospěšný a jak se během něho chovat bezpečně. Kromě sportu jsme si užili také kulturní zážitek v sále SVČ Fokus, kde se konalo hudebně-vzdělávací pásmo s názvem "Hudba a její úkoly". Děti si během koncertu zazpívaly, zatancovaly a seznámily se s různými hudebními styly. Hudba nás provázela i v následujícím období. Navštívili jsme tradiční akci Masopust na našem náměstí, kde měly děti možnost vidět na vlastní oči masopustní masky a zažily radostnou atmosféru průvodu. Na tento zážitek jsme poté navázali ve školce, kde jsme se s touto tradicí obeznámili blíže, hráli jsme si na muzikanty, využili jsme orffovy nástroje k hraní a zpívání známých písniček, procvičovali jsme rytmické a hudební dovednosti a cítění dětí. V závěru měsíce jsme si zopakovali znalost geometrických tvarů a barev, učili jsme se je správně pojmenovat a rozlišovat v našem okolí. Navštívili jsme kino, kde se děti pobavily u napínavé pohádky a oslavili jsme narozeniny našich kamarádů.