ÚNOR U MOTÝLKŮ

02.03.2021

V měsíci únor jsme u Motýlků čarovali s paní zimou Elsou, postavili jsme ledový palác a tančili na písničky ze známé pohádky Ledové království. Cestovali jsme za polární kruh, kde jsme se seznámili se zdejšími obyvateli a zvířaty. Ukázali jsme si, jak se dělá iglú a poslechli si Grónskou píseň. V dalším týdnu jsme si povídali o lidském těle. Ukázali jsme si obrázky lidských orgánu a kostí v těle. Poslechli jsme si tlukot srdce a podívali se na pohádku "Byl jednou jeden život" a na Macha a Šebestovou, jak bojovali s bacili, které jsme také vyráběli. Povídali jsme si o to, co je pro naše tělo dobré a co dělat, abychom byli zdraví. V posledním týdnu jsme se věnovali smyslům. Děti si vyzkoušely, jaké to je nic nevidět, zahrály si hru na "slepou bábu", tvořily oči a zkoušely různé chutě. Vyráběly jazyk, na který potom lepily potraviny s různou chutí. Venku na školní zahradě si děti užívaly sněhovou nadílku, bobovaly a stavěly sněhuláky.