ÚNOR U MOTÝLKŮ

29.03.2023

V únoru jsme u Motýlků začali povídáním o lidském těle. Seznámili jsme se se stavbou těla, orgány a pořádně si naše tělo procvičili a vyzkoušeli si, co všechno dokáže. Vysvětlili jsme si také, proč je důležité dbát na čistotu a co všechno můžou způsobit bacily. Byli jsme se podívat na náměstí na Masopustní průvod. Společně jsme cestovali do minulosti, kde jsme si povídali o pravěku, vyráběli pravěké ozdoby a nacvičovali taneček na náš maškarní karneval, který se nesl v tématu Pravěk. Z minulosti jsme opět cestovali do budoucnosti pomocí stroje času, který si děti samy vyrobily. Povídali jsme si o robotech, o tom, jak si děti budoucnost představují, co všechno tady bude, jak to může vypadat. Ve školce jsme měli na ukázku roboty, které si děti vyzkoušely programovat. Naši předškoláci se byli podívat na základní škole Komenského 68, kde měli připravený program.