ÚNOR U ORLÍKŮ

06.03.2022

V měsíci únoru jsme poznávali znaky zimní olympiády a masopustu. Během prvních týdnů jsme si ukázali, jaké jsou na olympiádě typické zimní sporty, kdo a kdy na olympiádu přijede závodit o medaili. Děti si ve třídě nebo na zahradě vyzkoušely různé sporty - krasobruslení, rychlobruslení, běh na lyžích, biatlon, alpské lyžování, bobování, lední hokej, snowboarding. Poznali jsme českou vlajku a poslechli si českou hymnu, která se pouští při výhře. V posledním týdnu tohoto měsíce jsme se věnovali masopustu. V tomto období se konaly zabíjačky, taneční zábavy i svatby. V dávné minulosti to byla doba, kdy lidé měli čas se veselit, a proto i u nás proběhla akce s rodiči a dětmi na školní zahradě MŠ Karla Čapka.