ÚNOR U SLUNÍČEK

09.03.2021

Leden nám velmi rychle uběhl a nastal mrazivý únor. My jsme ovšem nelenili a vrhli jsme se do zajímavých činností.

Téma: "Zvířátka v zimě".

Téma jsme započali vyprávěním o zvířátkách, jak a kdo se o ně stará v zimním období, které z nich se ukládá k zimnímu spánku, určovali jsme druhy zvířátek, i kterými dobrotami je můžeme v lese překvapit. Z divadelních kulis děti postavily zasněžený les. Velkým zpestřením byla dramatizace pohádky,,O ztracené rukavičce" a písnička "Ukolébavka pro zvířata".

Následující téma bylo "Ptáci v krmítku".

Určování druhů ptáků, kteří navštěvují naše krmítka v zimním období, znalosti o krmení malých opeřenců, vyrábění hnízda, z recyklovatelných materiálů výroba ptáčka, dechové a hmatové cvičení, písnička "Bude zima bude mráz", pohybová básnička "Sypu zrní" to vše bylo náplní tohoto ptačího tématu. Procházka do přírody k určování ptáčků byla krásnou tečkou.

Posledním tématem byla "Cestička do školy".

Předškolní děti s paní učitelkou Janou, navštívili ZŠ Komenského 68 v Novém Jičíně. Rozdělili se do skupin a plnili úkoly, jako bylo opakování prvních a posledních hlásek, hry se slovy, počítání a pojmy. Každý se pak mohl vytáhnout zpěvem písně, či recitací básně. Děti byly velmi šikovné a my jsme na ně náležitě pyšní.

Všechny tyto obsáhlé činnosti byly doplněny o dlouho očekávaný maškarní rej, kde děti plnily zajímavé úkoly a soutěže. Nechyběly ani tanečky, či přehlídky kostýmů.

Bonusovým zpestřením byla společná akce MŠ - stavba sněhuláků na školní zahradě.