ÚNOR U SLUNÍČEK

V měsíci únoru jsme se věnovali těmto tématům:

• Týden - Moje tělo

Víme, jak vypadá naše kostra, umíme pojmenovat části lidského těla a známe i názvy některých kostí v těle. Dozvěděli jsme se i zajímavé informace o orgánech a jejich činnostech. Pamatujeme si, že srdce je ten nejdůležitější orgán. Vyzkoušeli jsme si na pokusu, jak je naše pokožka důležitá, protože nás chrání. Zahráli jsme si hry o lidském těle "Kuba řekl", "Ramena, kolena, palce" a mnoho jiných pohybových her. Navzájem jsme se kreslili s kamarády a vystříhávali a skládali kostru z papíru.

• Týden - Smysly

V druhém týdnu jsme se zaměřili na naše smysly. Byla to veliká zábava! Vyzkoušeli jsme si spoustu činností a aktivit, kdy jsme se zaměřili na naše smysly. Ochutnávali jsme, poznávali nové vůně ale i pachy, hmatem se snažili rozpoznat různé předměty a pojmenovat je. Hledali jsme rozdíly a poznávali kamarády podle hlasu ale i za pomocí hmatu. Poslechli jsme si pohádku "O mlsném jazýčku" a vytvořili z papíru naše smysly. Po celý týden jsme plnili různé úkoly a činnosti, při kterých jsme se dozvídali nové věci o našich smyslech.

• Týden - Zimní sporty

V tomto týdnu se nám podařilo si zahrát koulovačku, sice jen však s papírovýma koulemi, ale moc se nám to líbilo! Učili jsme se pojmenovávat ostatní zimní aktivity a především sporty. Přiřazovali jsme jakou výbavu k čemu potřebujeme, povídali jsme si o zimní olympiádě, namalovali olympijský oheň a seznámili se s jeho významem. Výtvarně jsme pracovali, zpívali, hráli hry a zažívali spoustu zábavy se svými kamarády.

• Týden-Masopust

V závěru měsíce jsme se věnovali Masopustu. Paní učitelky i pracovníci muzea z Fulneku nám vysvětlili, co to Masopust je. Vyráběli jsme společně masky, jitrnice, papírové koláče ale i čepice na průvod městem. Tančili jsme masopustní tance a hráli si k tomu na hudební nástroje. Pracovali jsme s početní řadou, seznamovali se s písmenky - masky, koláče i jitrnice jsme počítali, porovnávali a sestavovali jejich názvy. Nejvíce jsme se těšili na společné odpoledne s rodiči na školní zahradě, kde jsme si to moc užili. Zatancovali jsme si, zazpívali, viděli spousty masek, tradici pochování basy a mohli si koupit ty voňavé domácí koblížky, které byly cítit po celé školce. Však jsme se taky byli v kuchyni podívat, jak se ty voňavé dobroty připravují a smaží. Na závěr týdne jsme šli s celou naší školkou do masopustního průvodu na náměstí.

FOTO ZDE