ÚNOR U SLUNÍČEK

15.03.2023

V měsíci únoru jsme si s dětmi užívali to pravé polární a pravěké veselí. Povídali jsme si o oblastech, kde je sníh a led po celý rok, prohlíželi si na obrázcích, jak to tam vypadá i jaká zvířata tam žijí. Dostali jsme se až do doby ledové a naše třída se proměnila ve velkou pravěkou jeskyni. Vyráběli jsme pravěké ozdoby, soutěžili ve sběru kostí i kdo najde cestu ven z jeskyně a stane se velitelem celé pravěké tlupy. Vrcholily i přípravy na maškarní ples a jeho generální zkoušku v sále bývalého Varoccu zvládly děti na jedničku. Nezapomněli jsme ani na ty, které máme rádi a na sv. Valentýna jsme vyráběli přáníčka. Nechyběla ani návštěva kina a masopustního průvodu na náměstí, kde děti se zaujetím pozorovaly tančícího medvěda, smrtku s kosou😊 ale i další veselé masky, které k masopustu patří. Vůně popcornu nás pak přivedla ke stánku, kde jsme si s dětmi koupili ohromný pytel voňavé dobroty a oslavily tak ještě masopust ve třídě. V měsíci březnu, na který se všichni moc těšíme, budeme už vyhánět zimu pryč a těšit se společně na jaro.