VÁNOČNÍ ČAS S ORLÍKY

22.12.2022

Jeden z nekrásnějších měsíců je za námi. Děti měsíc prosinec milují, protože se těší na příchod Mikuláše, čerta a anděla, ale hlavně na Ježíška. Všude kolem nás jsou krásně nazdobené domy a je příjemná atmosféra. My jsme s dětmi měli za úkol nazdobit školku, a to se nám povedlo! Děti malovaly, tvořily a paní učitelky jim pomáhaly. Společně jsme napekli cukroví. Tentokrát jsme zvolili linecké cukroví. Děti válely těsto, vykrajovaly a druhý den po upečení namazaly marmeládou. Nemohla chybět ani ochutnávka. Zúčastnili jsme se vánočního tvoření na radnici, kde si děti zdobily perníky a vytvořily přáníčko. Podívali jsme se na náměstí, kde jsme pověsili vyrobené ozdoby na náš stromeček, a dokonce jsme se svezli na kolotoči. Do školky za námi přijel Mikuláš se svou družinou a měli jsme úkol zarecitovat básničku. Někteří si podali ruku s čertem a udělali dohodu. Udělali jsme si výlet na Žerotínský zámek, kde nám ukázali vánoční tradice, nazdobili jsme si baňku a mazali linecké. Konečně napadl sníh a my mohli bobovat, stavět sněhuláka a zažít spoustu legrace ve sněhu. Pozvali jsme odpoledne do školky rodiče na "Vánoční čas s andílky" a každý si mohl vyrobit andílka a svícen. Na začátku rodiče čekalo i malé překvapení. Protože toho má Ježíšek hodně, rozhodl se, že nás navštíví o pár dní dřív. Donesl dětem krásné dárečky. Na Vánoce máme připravené ještě jedno překvapení, které budeme posílat přes e-mail.

Přejeme všem kouzelné prožití vánočních svátků, plných pohody, radosti a spokojenosti.

Děkujeme vám za spolupráci a těšíme se na vás v Novém roce.

Tým zaměstnanců MŠ Loučka