PROSINEC U ORLÍKŮ

MY SE ČERTU NEBOJÍME

V prvním prosincovém týdnu jsme si připomínali lidovou tradici chození Mikuláše, čerta a anděla. Naučili jsme se nové básničky, písničku i čertí taneček. Děti rozvíjely fantazii a tvořivost při různých výtvarných aktivitách během čekání na sv. Mikuláše, který za námi přišel a podaroval všechny děti. Většina si návštěvu užila, ale u některých se to neobešlo bez slziček...Všechny děti slíbily čertovi, že budou hodné - tak uvidíme...😊.

PŘEDVÁNÉČNÍ ADVENTNÍ ČAS

Vytvářeli jsme společně s dětmi pohodové a estetické prostředí pro prožití doby adventní. Nazdobili si vánoční stromečky, ve třídě i na malé zahradě. Zpívali jsme koledy a rozvíjeli tak hudební dovednosti u dětí. Seznámili jsme se s vánočními zvyky a tradicemi, upevňovali citové vztahy k rodině a okolí. Vedli jsme děti ke vzájemné spolupráci a pomoci druhým a taky jsme se zapojili do charitativního projektu " pomoc znevýhodněným dětem z azylového domu v Novém Jičíně"....radost není jen být obdarován, ale také umět obdarovat....:-).

VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU -VIDEO ZDE

FOTO ZDE