ZÁŘÍ U SLUNÍČEK

Co nám přineslo září...

Největší událostí zářijového měsíce byl příchod nových kamarádů a paní učitelky Moniky. První cesta vedla po kouzelné stezce lemované beruškami, které dětem vytvořily úsměv na tváři a spolehlivě tak oddálily slzičky smutku. Společně jsme si představili a doplnili pravidla třídy, které se snažíme dodržovat, aby nám bylo spolu prima.

Jak čas ubíhal, všichni jsme se více poznali. Malé děti se zdokonalily v sebeobsluze a tak nastal čas posunout se k dalším činnostem.

Pohyb je půl zdraví, proto byla akce "Park v pohybu" pro nás velkou výzvou. Našich sportovních výkonů si všimla televize Polar, tak se z nás na chvíli staly celebrity.

Jiná akce - "Den Země" na náměstí nám pak zase ukázala, jak se nakládá v našem městě s odpady a společné foto u svozového vozu pak nesmělo samozřejmě chybět.

Vydařené počasí nám naštěstí nezhatilo drakiádu, takže jsme opět mohli rozpohybovat tělíčka při pouštění většinou poslušných draků. Zasloužené odměny pak stály za to. Myslíme také na oslavy narozenin našich kamarádů a osobní přání od všech vždy potěší.

Nové písničky, veselé tanečky, pěkné obrázky, ale i nové vědomosti a dovednosti, tím vším se mohou děti pyšnit. Malým dětem bylo poodhaleno tajemství center aktivit, kde vše s plným nasazením pozorovaly. Centra se v jednom dni proměnily v rozkvetlou zahradu, jindy ve voňavou kuchyň , kde zavoněly jednohubky pro kamarády.

Vyrobit kameňáky pro rodiče na zahradu? To také umíme, a taky jsme je donesli domů. Při krásném počasí trávíme odpoledne různými aktivitami na školní zahradě. Sportem, ale i pečením dortíků si děti krátí čas, než vykoukne u branky zahrady máma nebo táta.

Pozdější odpolední svačinky nám vždy přišly vhod, na čerstvém vzduchu chutná přece nejlépe.

První společný měsíc utekl a myslíme si, že se z nás stala skvělá parta kamarádů.

Co nás čeká v říjnu: pštttt....Halloween párty, tajemství lesa a další aktivity.

Paní učitelky Jana a Monika

FOTO ZDE