BERUŠKY


Měsíc květen byl ve třídě Berušek velmi nabitý. Odstartovali jsme jej "Šmoulózní školkou v přírodě", kde jsme s našimi předškoláky strávili krásné tři dny plné her, soutěží a zábavy. Celým pobytem nás doprovázel Šmoula Koumák. Proděti byl připraven pestrý program, který zahrnoval například pečení sušenek se Šmoulou Mlsounem, stezku odvahy,...

Měsíc duben jsme sice přivítali s chladnějšími teplotami, ale o to více jsme se s dětmi těšili na Velikonoční svátky.Ty se nesly ve znamení velkých příprava akcí.

Začátkem března jsme se celá školka, včetně naší třídy Berušek zapojily do nové tradice, a to vynášení bioodpadů. Z naší školní kuchyně budeme společně s dětmi vynášet rozložitelný odpad do připraveného komposteru. Tato nová tradice má přiblížit dětem, jak se dá využít bioodpad z kuchyně pro další účely.

V naší třídě Berušek se první dva týdny v únoru nesly ve znamení zimních sportů. Což pro děti znamenalo zúčastnit se zimní olympiády, kterou zvládly na jedničku! Samozřejmě nesmělo chybět ani vyhlášení na stupních vítězů a rozdání zasloužených diplomů.

V naší třídě Berušek jsme si po vánočních prázdninách nadělili opožděného Ježíška. Připravil dětem dárečky, které si s velkou nedočkavostí a radostí společně rozbalily. První týden v lednu byl také ve znamení prohlídky betlému ve Španělské kapli a průvodu Tří králů na náměstí. S dětmi jsme také v rámci dopoledního bloku věnovaného ptáčkům vyrobili...

První červnový den jsme jeli na výlet do Kroměříže, kde jsme prozkoumali krásnou botanickou zahradu, která je obohacena o mini zoo. Děti mohly vidět volně pohybující pávy, kteří krášlí místní zahradní park. Na oslavu dne dětí byla pro ně nachystaná pohádka ,,Čertův poklad"- která se odehrávala v zámeckých komnatách.